تفکیک دیدگاه مرتبط و غیر مرتبط در وردپرس

تفکیک دیدگاه مرتبط

در بیشتر موارد مدیریان وب‌سایت‌ها چنین دیدگاه‌هایی را به‌صورت کلی حذف می‌کنند. اما در برخی موارد هستند مدیران سایت‌هایی که دیدگاه‌ها را حذف نمی‌کنند اما به دنبال راهی هستند تا دیدگاه‌های غیرمرتبط را با استایل جدا نمایش دهند تا کاربران به دیدگاه‌های مرتبط با نوشته توجه کرده و اگر مشکلی برای آنها وجود دارد از این دیدگاه‌ها استفاده کنند . بعد از ارسال نظرات اسپم در وردپرس تفکیک دیدگاه‌ها در وردپرس یکی دیگر از مشکلاتی است که با معرفی افزونه‌ای در وردپرس می‌توانید نظراتی که ارتباطی با موضوع نوشته شما ندارند را مشخص کرده و با استفاده از دکمه‌ای که برای تفکیک دیدگاه‌های مرتبط و غیرمرتبط در نظرات برای یک نوشته وجود دارد بعد از اینکه تکلیف دیدگاه‌های غیرمرتبط مشخص شد این دیدگاه‌ها را با رنگ متفاوتی نمایش دهید.

نصب افزونه Featured Comments

با استفاده از ان می‌توانید دو نوع استایل مختلف برای نظرات مرتبط با نوشته و نظرات غیرمرتبط در نظر بگیرید و سپس هرگاه کاربری نظری ارسال می‌کندد اگر با نوشته شما مرتبط یا غیر مرتبط بود آن را مشخص کنید تا با استایل مربوط به خود نمایش داده شوند و در واقع تفکیک دیدگاه‌ها در وردپرس را انجام دهید.
این افزونه تاکنون توانسته است تا بیش از ۲۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۵ را از آن خود نماید.
در ابتدا اگر نمیدانید چطور افزونه وردپرسی نصب کنید می توانید به آموزش نصب افزونه وردپرس رفته و بیاموزید .
بعد از نصب افزونه هیچ گزینه ای در منو ایجاد نمی شود فقط در قسمت صرفا مطابق تصویر زیر دو دکمه به نام‌های Feature و Bury به بخش دیدگاه‌های وردپرس اضافه خواهد شد.

تو تصویر مشاهده می‌کنید برای دیدگاه اول شما گزینه Feature رو انتخاب کنید که نشون میده این دیدگاه با نوشته شما مرتبط بوده و به رنگ سبز تغییر داده شده، اما در مقابل دیدگاه دوم رو روی گزینه Bury انتخاب کنید که نشون دهنده اینه که دیدگاه ارسالی با نوشته شما ارتباطی نداشته و در واقع یک دیدگاه غیر مرتبط در وردپرس هست.

حالا با انتخاب هر کدوم از گزینه‌ های UnFeature و Unbury می تونید عکس این کار رو خودتون انجام بدین و به‌صورت کلی وضعیت مرتبط یا غیر مرتبط بودن نوشته رو همچنین به حالت اول یعنی مشخص نشده برگردونید. اما حالا برای اینکه وضعیت مرتبط یا غیر مرتبط بودن نوشته در نظرات وردپرس هم مثل تصویر بالا که می بینید به‌صورت رنگی و هایلایت شده در بیاد لازمه تا کدهایی رو به استایل قالب خودتون اضافه کنید.

پس برای این منظور وارد هاست خودتون شده و پس از اینکه روی دکمه File Manager کلیک کردید و به فایل منیجر هاست وارد شدید به مسیر /public_html/wp-content/themes/ مراجعه کرده و سپس وارد پوشه قالبی که از اون استفاده می‌کنید شده و در نهایت فایل Style.css رو پیدا کنید. بعد از اینکه این فایل رو پیدا کردید روی اون راست کلیک کرده و گزینه Edit روانتخاب کنید تا به صفحه ویرایش فایل هدایت بشید. بعد کد های زیر رو به انتهای این فایل اضافه کرده و اونو ذخیره کنید.

#comments li.featured { background-color:#eee;} #comments li.buried {opacity: 0.5;}

حالا اگر به صفحه‌ ای که نوشته رو در اینجا قرار دادید مراجعه کنید می‌بینید که دیدگاه‌هایی که در بخش پیشخوان وردپرس به‌عنوان دیدگاه مرتبط و غیرمرتبط در وردپرس انتخاب کردید با استایل جدا از هم نمایش داده می‌شنوند.

همان‌طور که گفتیم دیدگاه‌های غیرمرتبط به‌صورت های‌لایت شده و دیدگاه مرتبط به‌صورت واضح قابل نمایش خواهد بود که علاوه بر این بدون نیاز به منوی دیدگاه‌ها در پیشخوان وردپرس مستقیماً در صفحه نوشته هم در صورتی که وارد اکانت وردپرس خودتان شده باشید می‌توانید وضعیت مرتبط یا غیرمرتبط بودن برای نظرات رو مشخص کنید تا با دو استایل متفاوت نمایش داده بشنوند.

سخن پایانی

امیدوارم این آموزش وردپرس هم مورد استقبال و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از این توانسته باشید تا نسبت به تفکیک دیدگاه‌های مرتبط و غیرمرتبط در وردپرس اقدام کنید. در صورتی که در رابطه با این آموزش سؤال یا مشکلی داشتید می‌توانید در بخش دیدگاه‌ها، نظرات خودتان بزارید و اعلام کنید تا من سؤالات شما را در صفحه سایت ببینم و در کوتاه‌ترین زمان به سؤالاتتان پاسخ بدم و شما رو در این زمینه کمک کرده باشم.

 

 

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × چهار =