لوگوی دیتادیزاین

Menu
Search - TLP Team Pro
Search - K2
Search - joominasearch
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
Search - RSTickets! Pro Knowledgebase
جستجو - برچسب ها

بهینه سازی و سئو

بنر سئو

سئو مخفف یا کوتاه شده ی عبارت Search Engine Optimization است که از آن با عناوین SEO یا بهینه سازی موتور جستجو هم یاد میشود که همگی معنای مشترک دارند.اگر بخواهیم یک تعریف کامل و روان و درعین حال ملموس از سئو داشته باشیم ، میتوان سئو را به این صورت معنی نمود.

تعریف سئو ( SEO )

سئو (بهينه‌سازي موتور جستجو) مجموعه‌ای از روش‌ها براي تغيير استراتژيک وب سایت ها از لحاظ مختلف از جمله لینک سازی ، تعریف کلمات کلیدی ، ساخت و انتشار محتوا ، بهینه سازی لینک ها و بسیاری موارد دیگر با هدف کمک کردن به بهبود محتوا و جایگاه وب سايت‌ها در نتايج جستجوی طبيعي با هدف رسيدن به رتبه‌بندی بالا در موتورهای جستجو میباشد.

موتورهای جستجو با بروزرسانی های مداوم الگوریتم هایشان این نکته را به سئو کاران گوش زد میکنند که باید اطلاعات خود را بروز کنید ، به همین دلیل است که سئو یک فرآیند حرفه ای و با ریزه کاریهای زیاد میباشد و همینطور به صبر بالا جهت نتیجه گرفتن نیاز دارد.

متخصصین سئو همیشه به دنبال یافتن الگوریتم‌های جدید گوگل هستند تا راز و کار این غول جستجوگر را بهتر از پیش درک کنند و با استفاده از این دانش رتبه سایت خود و مشتریان را بالا ببرند. فکر نمیکنم کسی کاملا رمز و راز این الگوریتم‌ها را یافته باشد اما برای سئو کاری که سال‌ها در این حرفه فعالیت داشته ، کار کردن با ناشناخته‌ها به عادت تبدیل شده است و به قول معروف فوت و فن کار را میداند.

بررسی اهداف سئو

هدف از سئو بالا بردن رتبه سایت در موتورهای جستجو و جذب کاربر بیشتر به سایت میباشد که میتواند هدف های زیادی در خود جای دهد مانند فروش بیشتر ، جذب مشتری ، برند شدن و هر آنچه فکرش را بکنید.

اما به طور کلی میتوان اهداف سئو را اینطور بیان نمود :

 • بهبود رتبه سایت در موتورجستجو و آمدن به صفحه اول گوگل

 • افزایش ترافیک ارگانیک یا طبیعی وب سایت

 • افزایش فروش محصولات ( فیزیکی و دیجیتالی )

 • استفاده های تبلیغاتی و حتی فروش جایگاه های تبلیغاتی

 • ایجاد و مطرح کردن یک برند ( نام تجاری )

 • درآمد تضمین شده و بسیار بالا

این توضیح کلی بود برای آشنایی هر چه بیشتر شما کاربران گرامی با مبحث سئو . تیم دیتادیزاین با تکیه بر نبروی متخصص خود موفق به کسب جایگاه عالی در موتورهای جستجو و رنکینگ جهانی برای وب سایت های خود و مشتریان گردیده است که این مورد همواره رضایت مشتری و رشد کسب کار آنلاین خود و مشتریان را برای ما به ارمغان آورده.

 

پنل ویژه سئو
- تماس بگیرید
 • مدت پروژه : 1 سال

  15 کلمه کلیدی

  بهینه سازی تصاویر

  بهینه سازی عنوان ها

  بهینه سازی متا تگ ها

  بهینه سازی لینک های داخلی

  ساخت لینک های خارجی

  ایجاد سایت مپ

  ایجاد و معرفی به google webmaster tools

  ایجاد GoogleAnalitics

  ایجاد وبلاگ مطالب

  بهینه سازی تگ های سایت

  بهینه سازی سرعت سایت

  آموزش گوگل وب مستر

  نگارش تمامی مطالب سایت و بازنگری کلی از 0 تا 100 سایت و رساندن وب سایت به جایگاه 1000 سایت برتر ایران
پنل شماره 3 سئو
000/000/3 تومان
 • مدت پروژه : 8 ماه

  8 کلمه کلیدی

  بهینه سازی تصاویر

  بهینه سازی عنوان ها

  بهینه سازی متا تگ ها

  بهینه سازی لینک های داخلی

  ساخت لینک های خارجی

  ایجاد سایت مپ

  ایجاد و معرفی به google webmaster tools

  ایجاد GoogleAnalitics

  ایجاد وبلاگ مطالب

  بهینه سازی تگ های سایت

  بهینه سازی سرعت سایت

  -

  -

  -
پنل شماره 2 سئو
000/000/2 تومان
 • مدت پروژه : 6 ماه

  8 کلمه کلیدی

  بهینه سازی تصاویر

  بهینه سازی عنوان ها

  بهینه سازی متا تگ ها

  بهینه سازی لینک های داخلی

  ساخت لینک های خارجی

  ایجاد سایت مپ

  ایجاد و معرفی به google webmaster tools

  ایجاد GoogleAnalitics

  ایجاد وبلاگ مطالب

  -

  -

  -

  -
پنل شماره 1 سئو
000/000/1 تومان
 • مدت پروژه : 4 ماه

  8 کلمه کلیدی

  بهینه سازی تصاویر

  بهینه سازی عنوان ها

  بهینه سازی متا تگ ها

  بهینه سازی لینک های داخلی

  ساخت لینک های خارجی

  ایجاد سایت مپ

  ایجاد و معرفی به google webmaster tools

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 

چطور سئو کنیم ؟

بسیاری از کاربران و مشتریان تیم دیتادیزاین میپرسند که سئو را باید از کجا شروع کرد و چه مراحلی دارد و آیا ترتیب خاصی را باید رعایت کرد ؟

برای جواب به این سوال روند کار سئوی سایت هایی که توسط تیم دیتادیزاین انجام میگیرد را برایتان بازگو میکنم تا موضوع روشن تر شود و به جواب سوال هایتان برسیم.

در ابتدا فقط به کاغذ و قلم نیازمندیم ،سایت را باز میکنیم و به صفحه اصلی نگاه میکنیم حالا از بالای سایت یکایک قسمتها را بررسی میکنیم برای مثال لوگوی سایت که یک عکس است مطمئن میشویم که توضیحات تصویر برایش وارد شده باشد همچنین برای تمامی عکس های سایت ، سپس به سراغ منو ها میرویم تا ببینیم از چه چیدمانی برخوردارند و آیا توضیحات متای خوبی دارند یا خیر ، همینطور ادامه میدهیم تا پایین سایت و تمام موارد را چک کرده و یادداشت مینماییم بعد از آن به سراغ مطالب سایت میرویم تا ببینیم از چه کیفیتی برخوردارند و باز هم یادداشت برداری و بعد از اینها به سراغ مدیریت سایت میرویم و با توجه به سیستم مدیریت محتوای سایت کارهایی را که لازم است از جمله افزونه های لازم برای سئو ، نحوه ی نمایش و ساخت لینک ها ، سیستم ذخیره ساز و کش وب سایت ، نقشه وب سایت و بسیاری عوامل دیگر را چک کرده و یادداشت مینماییم . بررسی کلمات کلیدی وب سایت هم که مهمترین عامل است را به صورت جداگانه و با حوصله ی بیشتر انحام میدهیم.

حال باید به سراغ مرتب کردن و اولیت بندی یادداشت ها که همان کارهای سئوی داخلی سایت یا بهتر بگویم on page seo  برویم .

سئو درون صفحه یا (On Page SEO)

بهینه سازی تمامی محتويات وب سايت شما مانند متن، تصوير، لینک های داخلی و خارجی ، چند رسانه ای ها ، کلمات کلیدی و تمام مواردی که در بالا ذکر کردیم و به طور کلي هر چيزي که در سايت خود بارگذاري مي‌کنيد را سئوی درون صفحه میگویند .سئوی درون صفحه ممکن است وقت بسیار زیادی بگیرد اما ساده ترین و در دسترس ترین راه است چون کاملا اختیارش با شماست و به آن درسترسی کامل دارید.

حال که تمامی موارد بالا و بسیاری دیگر که در حوصله ی این گفتار نمیگنجد را انجام دادیم به بخش بعدی سئو وارد میشویم.

سئو بیرون صفحه یا (Off Page SEO)

شامل تمام تنظیمات ، تلاش و بهینه سازی هایی است که در خارج از وب سايت شما انجام مي‌شود مانند لینک سازی خارجی ( لینک ها ا پیوندهایی که از سایت های دیگر به صفحات سایت شما اشاره میکند ) و یا تنظیماتی که میتوان در وبمیتر تولز گوگل ( google webmaster tools ) برای بهبود جایگاه سایت انجام داد و حتی تست سرعت سایت و عیب یابی های احتمالی .

توجه : تمامی تغييرات ریز و درشتی که شما در محتويات سايت خود ايجاد مي‌نماييد در نتايج جستجو و رتبه بندی سایت شما تاثير گذار است .  بنابراين خيلي مهم است که روش SEO On Page بدرستي قبل از روش SEO Off Page انجام شود.

این شرح حال بسیار کوتاهی از سئوی یک وب سایت به زبان ساده بود البته این موضوع رو فراموش نکنید که سئو کار ساده ای نیست و نیاز به تخصص دارد و رعایت نکردن برخی نکات میتواند صدمات بسیار شدیدی را به رتبه سایت بزند و حتی سایت شما را از گردونه خارج کند که در اصلاح به پنالتی کردن سایت توسط گوگل معروف است. خواهشا قبل از اینکه به هر کاری دست بزنید با متخصصین دیتادیزاین تماس بگرید با کمال میل به شما مشاوره رایگان تلفنی میدهیم.

در نهایت اگر شما هم مانند مشتریان سئو دیتادیزاین میخواهید سایتتان را به جهانیان معرفی کنید و جایگاه ها و صفحات اول گوگل را بدست بیاورید با ما در ازتباط باشید . موفقیت شما را تضمین میکنیم . تضمین ما مشتریان و نمونه کارهای متنوع ما در سئو میباشد. همین حالا تماس بگیرید و یا از طریق تلگرام به صورت آنلاین با ما مکاتبه کنید.

مقالات آموزش سئو seo

جایگاه نوشته طولانی در سئو جایگاه نوشته طولانی در سئو پس از آپدیت الگوریتم رتبه بندی پاندا گوگل، ارائه مطالب طولانی به یکی از عوامل ارزش دهی گوگل به سئو وبلاگ شما تبدیل شده و نشانگر مفید بودن نوشته برای کاربران است. به همین دلیل ارائه مطالب در قالبی با بیش از 500 کلمه میتواند بر سئو سایت و نهایتا رتبه شما را در نتایج گوگل تاثیر زیادی داشته باشد. ادامه مطلب
تاثیر سایت واکنشگرا در سئو تاثیر سایت واکنشگرا در سئو دیتادیزاین _ سایت واکنشگرا یا رسپانسیو به سایتی گفته می‌شود که نمایش سایت در هر کدامیک از سیستم ها نمایش درستی داشته باشد که شامل نمایش درست قالب بندی ، تصاویر و سایر مطالب شما می‌باشد. سایت واکنشگرا باید با اندازه های لپ تاپ‌ها و تبلت ها در سایزهای مختلف و گوشی‌های هوشمند همگام سازی شده باشد. ادامه مطلب
پنالتی شدن سایت چیست ؟ پنالتی شدن سایت چیست ؟ چکیده : مدیران وب سایت ها با چالش های زیادی روبرو هستند که از جمله آن ها میتوان به کاهش بازدید و آمار ورودی سایت و همچنین کاهش لینک ها در گوگل اشاره کرد. در چنین شرایطی بررسی کردن پنالتی سایت از جمله مواردی است که کمک میکند دلیل این افت ناگهانی را پیدا و رفع کنند. ادامه مطلب
برچسب ها در سئو برچسب ها در سئو نکات برچسب گذاری دیتادیزاین _ احتمالا برچسب ها را در سایت های گوناگون دیده اید که زیر هر مطلب تعدادی کلمه نوشته شده که لینک شده هستند. کار این برچسب ها طبقه بندی مطالب می باشد که میتوان با انتخاب یکی از آنها تمام مطالبی که در آن زمینه در سایت وجود دارد را مشاهده کرد. این کار که تقریباً کارکرد فیلتر را داراست و تاثیری در بهینه سازی مطالب... ادامه مطلب
گوگل وب مستر تولز چیست؟ گوگل وب مستر تولز چیست؟ گوگل وبمستر ابزاریست که گوگل آن را به صورت رایگان ارائه داده است. به وسیله گوگل وب مستر تولز ( google webmaster tools ) میتوان سایتمان را هر چه بهتر در نتایج گوگل مدیریت کنیم و ارزش سایت را بالا تر ببریم. در حالت عادی احتیاجی به استفاده از این ابزار نیست و میتوان بدون استفاده از آن نیز در گوگل مطرح شد ولی اگر بخواهیم سریع تر و اصولی تر کار کنیم و... ادامه مطلب