آموزش غیرفعال سازی ssl در دایرکت ادمین | سی پنل

غیرفعال سازی ssl روی دایرکت ادمین و سی پنل

فعالسازی گواهی ssl یکی از قابلیت هایی است که موجب ارتقاء سطح امنیتی هاست می شود. فعال سازی ssl برای سایتتان باعث سئو و بهینه سازی بهتر سایتتان می شود همچنین به گوگل نشان می دهد که سایتتان دارای محتوای ایمنی است و مهم تر از همه سایتتان را از هر گونه حمله و هک ایمن می سازد. اما در برخی موارد مشکلاتی که در ساییتان رخ می دهد مجبور می شوید برای مدتی دست به غیر فعال سازی ssl بزنید. اما چگونه ssl را غیر فعال کنیم. غیر فعال سازی در برنامه های مدیریت هاست یعنی دایرکت ادمین و سی پنل روش های خود را دارند همچنین غیر فعال سازی ssl در وردپرس روش دیگری است که در مقاله دیگری در دیتادیزاین به آن پرداختیم. اما در این مقاله به نحوه غیرفعال سازی ssl در دایرکت ادمین و غیرفعال سازی ssl در سی پنل شرح می دهیم.

نحوه غیرفعالسازی ssl در دایرکت ادمین

در نظر داشته باشید که به تازگی دایرکت ادمین ساختار جدیدی از پنل مدیریتی خود را در اختیار عموم قرار داده است که برخی از شرکت های ارائه دهنده خدمات هاستینگ از این ساختار روی سرورهای خود استفاده کرده و برخی نیز هنوز از نسخه قبلی استفاده می کنند.
۱  . در گام اول باید وارد پنل مدیریتی هاست دایرکت ادمین خود شوید.
۲ . سپس همانند تصویر زیر از منو «Account Manager» زیر منو «SSL Certificates» را انتخاب نمایید.

نحوه غیرفعالسازی ssl در دایرکت ادمین

3 . در صفحه ای که به شما نمایش داده می شود باید همانند تصویر زیر روی دکمه «DISABLE SSL» کلیک نمایید.

نحوه غیرفعالسازی ssl در دایرکت ادمین

بدین ترتیب می توانید به راحتی SSL فعال روی وب سایت را از طریق پنل مدیریتی هاست خود غیرفعال کنید.

غیرفعالسازی ssl در دایرکت ادمین یکی از اقداماتی است که ممکن است شما بنا به دلایل مختلف به آن نیاز داشته باشید. این امر سبب می شود که در دنیای اینترنت به دنبال آموزش های مناسب برای یادگیری نحوه غیرفعال کردن ssl روی وب سایت خود باشید.

غیرفعال سازی ssl در سی پنل

شما از گواهی ssl مربوط به cdn خود استفاده می کنید یا به هر دلیلی تمایل دارید که گواهی ssl مد نظر خود را از روی هاست حذف نمایید پس به منظور غیرفعالسازی ssl در سی پنل باید مراحل زیر را دنبال کنید:
۱ . در گام اول باید ورود به هاست سی پنل و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود وارد پنل مدیریتی هاست سی پنل شوید.

۲ . در مرحله دوم باید در صفحه اصلی سی پنل و از طریق منو «Security» زیر منو «SSL/TLS Status» را انتخاب نمایید.

غیرفعال سازی ssl در سی پنل

3 . با صفحه ای مشابه تصویر زیر مواجه خواهید شد که در آن نام دامنه ها به صورت لیست وار نمایش داده می شوند. در نظر داشته باشید در کنار دامنه هایی که ssl برای آنها فعال می باشد علامتی مشابه یک قفل و دایره سبز رنگ وجود دارد. به منظور غیرفعالسازی ssl در سی پنل باید همانند تصویر زیر روی لینک «View Certificate» کلیک کنید.

نکته بسیار مهم: ابتدا دامنه ای که قصد دارید گواهی Ssl آن را غیر فعال نمایید از لیست یافته و روی View Certificate مقابل آن کلیک کنید. دقت داشته باشید که گواهی فعال دامنه دیگری به اشتباه حذف نشود.

4 . در صفحه جدیدی که به شما نشان داده می شود، در بخش «Actions» گزینه «Uninstall» وجود دارد. شما باید برای غیرفعالسازی ssl در cPanel روی این گزینه کلیک نمایید.

غیرفعال سازی ssl در سی پنل

5 . با کلیک روی گزینه «Uninstall» پنجره ای به صورت pop-up به شما نمایش داده می شود و از شما می پرسد که آیا درباره ادامه فرآیند غیرفعالسازی ssl اطمینان دارید یا نه. در این مرحله باید روی دکمه «Proceed» کلیک کنید.

غیرفعال سازی ssl در سی پنل

فرآیند غیرفعالسازی ssl در هاست سی پنل پیش رفته و در نهایت با مشاهده پیغام زیر می توانید اطمینان حاصل کنید که این فرآیند موفقیت آمیز بوده است.
یکی از مواردی که می تواند امنیت وب سایت را افزایش دهد، استفاده و نصب ssl روی هاست است. اما گاهی نیاز می شود که بنا به دلایل مختلفی اقدام به غیرفعالسازی ssl روی هاست نمود.

غیرفعال سازی ssl در سی پنل

خوب دیدیم که نحوه غیرفعال سازی ssl در دایرکت ادمین و سی پنل چگونه بود شما میتوانید برای فعال سازی ssl وردپرس کلیک کنید.

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 1 =