بهینه سازی URL سایت

بهینه سازی URL سایت

دیتادیزاین _ در این مطلب می‌خواهیم به تاثیر و اهمیت URL سایت در سئو و رنک گرفتن بهتر سایت توضیحاتی بدهیم.

URL چیست؟

URL مخفف کلمه‌ی Uniform Resource Locator که به فارسی نشانی وب تعریف می‌شود. url در حقیقت آدرسی است که برای رفتن به سایت و دانلود انواع فایل ها در مرورگرها استفاده می‌شود که این اطلاعات از آدرسی که در سرور تعریف شده گرفته می‌شود.

ساختار یک URL شامل پروتکل (http/https) ، اسم دامنه (Domian name) و مسیر (مشخص کننده زیر شاخه ای که صفحه در آن قرار دارد) میباشد و برای نمونه مثل: https://datadesign.ir/

گوگل به تاثیر https در سئو برای گرفتن رنکینگ بالاتر تاکید کرده است.

انتخاب URL خود دارای شرایط و مقرراتی برای انتخاب می‌باشد که مهم ترین آن این است که نمیتوان از هر کاراکتری در آن استفاده کرد. کاراکترهای مجاز در URL شامل تمام حروف انگلیسی ( حروف بزرگ یا کوچک ) ، اعداد ، () + _  – $ ! * می‌باشند. البته بهتر است از حروف و اعداد استفاده شود و از سایر کاراکترها استفاده نشود.

بهینه سازی آدرس وبسایت:

  • خوانایی آدرس سایت:

آدرس سایت شما چیزی است که همیشه در معرض دید و مورد استفاده ی کاربران در انواع صفحات سایت شما می‌باشد پس ساختار نوشتاری و معنایی آن را به گونه‌ای انتخاب و تعریف کنید که برای موتور های جستجو و کاربران ملموس تر باشد.

  • استفاده از کلمات کلیدی سایت:

در انتخاب url صفحات سایت از کلمات کلیدی و کلیدواژه های سایت تان استفاده کنید ولی در تعداد آنها دقت کنید که حداکثر بیشتر از دو کلید واژه اصلی در آدرس سایت نباشد.

  • کوتاه بودن آدرس URL:

یکی از نکات اصلی در این مورد این است که آدرس سایت ما طولانی نباشد و بهتر است در عین کوتاهی، منظور و معنی صفحه ی موردنظرتان را به کاربر بیان کند. موتورهای جستجو گر گوگل نیز بسیار راحت تر این صفحات را ایندکس می‌کنند و از استفاده کردن کلمات فارسی  برای آدرس مطالب و صفحات سایت پرهیز کنید. یکی از تاثیرهایی که کوتاه بون لینک ها دارد این است که بهتر می‌توان لینک ها را در شبکه های اجتماعی مختلف نیز قرار داد و باعث بهبود و کارایی آن می‌شود. گفته می‌شود که بهتر است آدرس سایت یا صفحات شما بین ۵۰ تا ۶۰ کاراکتر باشد.

 

از راه‌هایی که برای کوتاه کردن لینک‌ها استفاده می‌شود استفاده از سایت هایی است که آدرس سایت را آنالیز می‌کنند. وارد قسمت https://goo.gl/ شده و آدرس صفحه و سایت و یا مطلب را در این صفحه قرار دهید و سپس دکمه Shorten URl بزنید و در صفحه ای که ظاهر می‌شود یک آدرسی کوتاه شده برای شما ایجاد می‌کند که می‌توانید از لینک های این سایت هم استفاده کنید.

 

 

 

0

در شبکه های اجتماعی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

شما میتوانید برای وارد کردن لینک و کدهایHTML از تگ های زیر استفاده کنید : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>