خانه » آموزش شبکه های اجتماعی » بهینه سازی و سئو » انکر تکست (Anchor Text) چیست؟ نحوه بهینه سازی
۲۵ بهمن ۱۳۹۷

انکر تکست (Anchor Text) چیست؟ نحوه بهینه سازی

انکر تکست (Anchor Text) چیست؟ نحوه بهینه سازی

انکر تکست یا Anchor Text به کلمه ای در وب سایت گفته میشود که قابلیت کلیک کردن داشته باشد و یا HyperLink باشد، به عبارت دیگر کلمه ای باشد که روی آن یک لینک گذاشته شده باشد و با کلیک روی آن شما به صفحه مورد نظر که مربوط به آن کلمه است راهنمایی شوید .

یک آنکر تکست که بهینه سازی شده است تاثیر بسیار مثبتی روی سئوی محتوای وبسایت شما دارد.آنکر تکست در اصل کلمه یا جمله ای است که به صورت لینک به محتوایی جداگانه در خود همان سایت متصل است و یا به سایتی دیگر اشاره میکند. در مرورگرهای جدید انکر تکست ها به صورت پیش فرض با رنگ آبی مشخص میباشند مگر اینکه وبمستر در قالب وبسایت رنگ انکرتکست ها را تغییر داده باشند.

به جمله های زیر توجه کنید :

وبسایت دیتادیزاین پشتیبان ایرانی جوملا میباشد که در ایران به کاربران خدمات دهی میکند.

وبسایت رسمی جوملا پشتیبان و انتشار دهنده اصلی و بین المللی جوملاست که به صورت جهانی کاربران جوملا را پشتیبانی میکند.

جملات بالا در آن ها سئو و بهینه سازی انکر تکست رعایت شده است به این نکات در موردجملات بالا توجه کنید :

١- وب سایت دیتادیزاین را به عنوان یکی از پشتیبانان جوملا در ایران معرفی کردیم که یک لینک داخلی دارد و کلمه و جمله موردنظر دارای لینک بوده و بصورت بلد bold نوشته شده است .

٢- وب سایت joomla.org به عنوان پشتیبان اصلی جوملا جهانی معرفی شده و بصورت ایتالیک italic و زیر خط دار نوشته شده و به سایت اصلی لینک شده است.

از شرایط مهم انکر تکست این است که آن ها را به صورتی بنویسید که موتورهای جستجوبه آن ها توجه خاصی کنند مثلا bold یا italic و یا درشت تر بنویسید ، خواهشا به نکته هایی که در مورد انکر تکست میگوییم توجه ویژه نمایید چون عمل نکردن به آن ها میتواند موقعیت سئوی سایتتان را به خطر بیاندازد.

در متن هایی که دارای انکر تکست هستند سعی کنید یک محتوای جذاب و مفید تولید کنید که به کلمه انکر تکست مربوط باشد تا وزن بالایی را برای کلمه به دست بیاورد و صفحه شما امتیاز بالایی از جستجوگر گوگل دریافت نماید.

یادتان باشد بیش از حد در متن هایتان از این روش استفاده نکنید که امکان دارد به عنوان اسپم شناخته شود و برایتان نه تنها که سود ندارد بلکه شاید جریمه هم شوید.یک لینک دادن مفید و دقیق بهتر از چندین لینک دادن غیر اصولی است.

انکر تکست یکی از راههایی است به وسیله آن میتوانیم در کلمه ی کلیدی خاصی به صفحات بالاتر برسیم .

در مقاله های بعدی بیشتر به این موضوع میپردازیم . مقاله های بعدی ما را درباره انکر تکست anchor text دنبال کنید.

رضا سردشتی
کارشناس ارشد IT . محقق و مدرس سئو ، دیجیتال مارکتینگ ، توسعه دهنده جوملا ، علاقه مند به آموزش در حوزه راه اندازی کسب و کار اینترنتی . در حال حاضر مدیر وب سایت دیتادیزاین هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 11 =