چرا اینفوگرافیک‌ها باید بخشی از استراتژی سئو باشند؟

چرا اینفوگرافیک‌ها باید بخشی از استراتژی سئو باشند؟

چگونه می‌توانیم از تصاویر برای بهینه سازی جستجو استفاده کنیم؟ این مهم بسیار ساده‌تر از چیزی است که فکر می کنید. اینفوگرافیک‌ها سه برابر بیشتر از سایر فرمت‌های محتوا به اشتراک گذاشته می‌شوند. اما علت چیست؟ چگونه می توان از اینفوگرافیک‌ها برای سئو استفاده کرد؟

اینفوگرافیک‌ها به شما اجازه می دهند که مطالب خسته کننده و پیچیده خود را به بخش های تصویری و کوتاه تبدیل کنید و آن را برای خواندن بسیار ساده کنید.
اینفوگرافیک‌ها به‌عنوان یکی از بهترین انواع محتوای بصری بخش مهمی از استراتژی سئو هستند، چون:
– مغز انسان اطلاعات تصویری را ۶۰ هزار بار سریع‌تر از اطلاعات متنی پردازش می‌کند.
– مردم وقتی اطلاعاتی را می شنوند، فقط ۱۰ درصد آن را بعد از ۳ روز به یاد می‌آورند.
– اما در حالتی که یک محتوا تصویری با همان اطلاعات داشته باشیم، ۶۵ درصد اطلاعات آن بعد از ۳ روز در ذهن مخاطبین باقی می ماند.
– محتواهای بصری، ۴۰ برابر شانس بیشتر برای به اشتراک گذاشته شدن در شبکه‌های اجتماعی دارند، همچنین اینفوگرافیک ها ۳ برابر بیشتر از مطالب دیگر به اشتراک گذاشته و لایک می شوند.
– ۵۵ درصد بینندگان سایت، کمتر از ۱۵ ثانیه وقت خود را به خواندن محتوا اختصاص می دهند.
– ۴۳ درصد از کاربران شبکه اجتماعی تصویر به اشتراک می گذارند.
در اینفوگرافیک زیر دلایل زیادی برای اهمیت اینفوگرافیک در استراتژی سئو بیان شده و همچنین یک رویه ۶ مرحله‌ای جهت ایجاد یک اینفوگرافیک موفق ارائه شده است.

چرا اینفوگرافیک‌ها باید بخشی از استراتژی سئو باشند؟

منبع : سایت infographics . ir

0

مدیر کل

کارشناس ارشد IT . محقق و مدرس سئو ، دیجیتال مارکتینگ ، توسعه دهنده جوملا ، علاقه مند به آموزش در حوزه راه اندازی کسب و کار اینترنتی . در حال حاضر مدیر وب سایت دیتادیزاین هستم.


در شبکه های اجتماعی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

شما میتوانید برای وارد کردن لینک و کدهایHTML از تگ های زیر استفاده کنید : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>