افزونه مقایسه محصولات ووکامرسYITH WooCommerce Compare

افزونه مقایسه محصولات

یکی از بهترین امکاناتی که میتوان در فروشگاه ساز ووکامرس ایجاد کرد ، امکان مقایسه بین محصولات است. البته این ویژگی در خود افزونه ووکامرس تعبیه نشده است. برای فعالسازی این مورد ، باید از افزونه مقایسه محصولات ووکامرس استفاده کرد. بنابراین اگر تمایل دارید بدانید که چگونه امکان مقایسه بین محصولات در ووکامرس را ایجاد کنید، تا پایان این آموزش کاربردی همراه ما باشید.

فیلم نصب و راه‌اندازی افزونه مقایسه محصولات ووکامرس YWC

آموزش ویدئویی کار با افزونه YITH WooCommerce Compare

مزایای استفاده از افزونه مقایسه محصولات ووکامرس

اگر شما نیز جزء کسانی هستید که فروشگاه اینترنتی خود را با ووکامرس راه اندازی کرده اید ، لازم است با اضافه کردن امکانات بیشتر ، فرآیند خرید را برای کاربران راحت تر کنید. یکی از این کارها اینست که به او در انتخاب محصول مناسب و مورد نیاز او که بیشترین تطابق را با خواسته هایش دارد ، کمک کنید. برای این کار کافیست مقایسه محصولات را در فروشگاه خود ایجاد کنید.

ویژگی مقایسه قبل از خرید محصول ، باعث رضایت بیشتر کاربران ، افزایش فروش و بهبود تجربه کاربری می شود.

برای مثال فرض کنیم فروشگاهی بزرگ با محصولات بسیار و با ویژگی های مشابه داریم. مشتری برای خرید محصول ، بین چند انتخاب به شک می افتد و نمیداند کدام برای او مناسب تر است چون بر حسب تجربه ، هرچه تعداد گزینه ها برای خرید بیشتر باشد ، احساس سردرگمی در انتخاب هم بیشتر می شود. بنابراین راه حل مناسب اینست که بتواند به آسانی ، مقایسه ای بین محصولات انتخابی انجام دهد و به این ترتیب نمای کلی از ویژگی های کلیدی محصولات را در قالب یک جدول ببیند و تجزیه و تحلیل کند.

همانطور که در بالاتر اشاره کردیم برای این کار باید از افزونه مقایسه محصولات ووکامرس استفاده کرد. افزونه های رایگان و حرفه ای بسیاری برای اینکار وجود دارد. یکی از این افزونه ها ، افزونه رایگان مقایسه محصولات ووکامرس  YITH WooCommerce Compare است که علاوه بر نسخه رایگان ، نسخه پرو با امکانات بیشتر هم دارد. در بخش بعدی با ویژگی های این افزونه آشنا خواهیم شد.

اگر امکان مشاهده فیلم آموزشی را به دلیل سرعت کم اینترنت یا هر مورد دیگری ندارید میتوانید از آموزش متنی که در زیر برای شما آماده کردیم استفاده کنید.

آموزش تصویری افزونه مقایسه محصولات ووکامرس (YWC)

افزونه مقایسه محصولات ووکامرس
افزونه مقایسه محصولات ووکامرس

افزونه YITH WooCommerce Compare در مخزن وردپرس بیش از 300,000 نصب فعال دارد. با نصب این افزونه و انجام تنظیمات مربوطه ، دکمه ای با عنوان مقایسه در کنار محصولات قرار می گیرد. کاربر روی دکمه مقایسه محصولات منتخب کلیک می کند. چند محصول انتخاب شده در لیست مقایسه قرار گرفته و در قالب یک جدول می توان به سرعت محصولات را از لحاظ ویژگی های تعریف شده برای آن با هم مقایسه کرد. بدون اینکه نیاز باشد هر صفحه محصول را جدا بررسی کنیم. جهت درک بهتر این موضوع ، فیلم آموزش کار با افزونه مقایسه محصولات ووکامرس را که در ابتدای مقاله قرار داده شد ، مشاهده کنید.

ویژگی های افزونه YITH WooCommerce Compare

  • ایجاد جدول مقایسه از محصولات منتخب
  • نمایش جدول مقایسه در قالب light box یا پاپ آپ
  • امکان سفارشی سازی ویژگی های محصولات
  • قابلیت جا به جایی فیلد های ویژگی محصولات جهت نمایش در جدول
  • دارای ابزارک برای استفاده در بخش های مختلف سایت
  • افزونه ای بسیار ساده با حجم کم و به زبان فارسی
  • سازگار با افزونه چند زبانگی WPML

کار با افزونه مقایسه YITH WooCommerce Compare

با فرض بر اینکه ووکامرس را پیکربندی کرده و محصول گذاری در ووکامرس را انجام دادید، میتوانید افزونه YITH WooCommerce Compare را نصب کنید. پس از نصب افزونه در پیشخوان وردپرس ، بخشی با عنوان YITH اضافه می شود. برای اعمال تنظیمات ، باید بر روی compare یا سنجش کلیک کنید.

تنظیمات عمومی افزونه مقایسه ووکامرس

در بخش ابتدایی ، می توان مشخص کرد که نمایش عمل مقایسه در سایت ، به شکل دکمه باشد یا لینک ساده و همچنین میتوان متن مورد نظر دکمه یا لینک را مشخص کرد.

در ادامه می توان تنظیم کرد که دکمه مقایسه را در چه صفحاتی نمایش دهد، در صفحه محصول تکی ، در لیست همه محصولات یا هر دو. هم چنین می توان نحوه نمایش جدول مقایسه را مشخص کرد. اگر گزینه “باز کردن خودکار در lightbox ” را انتخاب کنید ، به طور خودکار جدول مقایسه را در قالب لایت باکس نمایش دهد. در غیر اینصورت متن “اضافه شد” را به صورت لینک نمایش می دهد.

 تنظیمات عمومی افزونه مقایسه ووکامرس
تنظیمات عمومی افزونه مقایسه ووکامرس
تنظیمات جدول افزونه مقایسه ووکامرس

در قسمت اول تنظیمات ، میتوان برای جدول مقایسه یک عنوان دلخواه در نظر گرفت که در صفحه مربوط به لیست مقایسه یا لایت باکس مقایسه نمایش داده می شود. در بخش “فیلدها جهت نمایش” میتوان فیلدها و ویژگی های محصولات را سفارشی سازی کرد که چه فیلدها و ویژگی هایی را در جدول نشان دهد. در ضمن فیلدها قابلیت جا به جایی نیز دارند و می توان ترتیب قرار گیری آن ها را تنظیم کرد.

 تنظیمات جدول افزونه مقایسه ووکامرس
تنظیمات جدول افزونه مقایسه ووکامرس

نکته : هر گونه ویژگی که برای محصولات تعریف می کنیم ( از منوی محصولات / ویژگی ها ) در قسمت فیلدها جهت نمایش اضافه می شود.

در قسمت اندازه تصویر هم میتوان ابعاد تصویر بند انگشتی محصول را مشخص کرد که در جدول مقایسه نمایش می دهد.در نهایت پس از اعمال تنظیمات ، بر روی ذخیره یا save options کلیک کنید تا تنظیمات افزونه مقایسه محصولات ووکامرس به درستی انجام شود.

چکیده مقاله

در این مقاله ، به آموزش ویدئویی و تصویری افزونه مقایسه محصولات ووکامرس YITH WooCommerce Compare پرداختیم که برای اضافه کردن امکان مقایسه محصولات در سایت های فروشگاهی به کار می رود. مقایسه محصولات از ویژگی های خوبی است که میتوان در فروشگاه های اینترنتی که بر پایه ووکامرس هستند ، پیاده سازی کرد که به کاربر در جهت انتخاب بهتر کمک می کند. اگر نظری در مورد مقاله آموزش افزونه مقایسه محصولات ووکامرس دارید ، حتما با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + هفت =