خانه » آموزش هاست و دامین » ثبت انواع دامنه ، خرید دامنه چیست؟ خرید و قیمت دامنه
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

ثبت انواع دامنه ، خرید دامنه چیست؟ خرید و قیمت دامنه

ثبت دامین - انواع دامنه

ثبت دامنه های ir و بین المللی

کسب و کارتان را با ثبت دامنه شروع کنید - قیمت انواع دامنه و ثبت دامنه

برای ثبت دامنه روی هر یک از لیست زیر مربوط به دامنه ها کلیک کنید

قیمت دامنه com.

تومان355000
تومان 300,000
 • ثبت دامنه com.
تخفیف ویژه

قیمت دامنه net.

تومان450000
تومان 398,000
 • خرید دامنه net.
تخفیف ویژه

قیمت دامنه biz.

تومان600000
تومان 520,000
 • خرید دامنه biz.
تخفیف ویژه

قیمت دامنه ir.

تومان25000
تومان 20000
 • خرید دامنه ir.
تخفیف ویژه

قیمت دامنه org.

تومان450000
تومان 398,000
 • خرید دامنه org.
تخفیف ویژه

قیمت دامنه info.

تومان600000
تومان 520,000
 • خرید دامنه info.
تخفیف ویژه

قیمت انواع دامنه ir و دامنه های بین المللی com , org

ثبت دامنه؛ نقطه آغازِ فعالیت آنلاین

سلام . در این نوشته میخواهیم انواع دامنه سایت را بررسی کنیم و قسمت های سازنده انواع دامنه برای سایت را به صورت جداگانه معرفی میکنیم سپس به شما میگیم که چند نوع پسوند برای دامنه وجود دارد و همه چیز را درمورد ثبت دامنه با شما بررسی و به شما آموزش میدهیم پس همراه ما باشد.

فرض کنید دامنه ما  www.datadesign.ir   است ، عبارتی که بعد  www می آید اصطلاحا به آن دامنه یا domain میگویند که کلمه datadesign  هست پس این قسمت را نام دامنه میگوییم و ir را پسوند دامنه میگویند.

پس از تعیین نام دامنه باید پسونددامنه را انتخاب کنیم. پسوند ها انواع مختلف دارد که بسته به نوع کاربردی که ما میخواهیم از سایت داشته باشیم ،میتوان آنها را انتخاب کرد.

دقیقا برای همین هست که میگوییم ثبت انواع دامین چوت دامنه ها پسوندهای مختلفی دارند که در زیر برای شما انواع پسوند دامین را آوردیم.

info , .biz , .ir , .org , .net , .com , .game

پس از ثبت دامنه باید آنرا برو روی یک فضای اینترنتی به نام هاست host تنظیم کرد

برای اینکه مطلع شوید نام یک دامنه برای ثبت دامنه آزاد هست یا خیر میتوانید در باکس زیر نام دامنه خود و پسوند آن را وارد کنید و جستجو کنید و در صورت آزاد بودن نام دامنه ما میتوانیم برای شما ثبت دامین را انجام دهیم

دیتادیزاین خدمات تخصصی ثبت دامنه آی آر ir و ثبت دامنه های بین المللی را انجام میدهد

بخش های مختلف انواع دامنه دامین سایت
انواع پسئند دامنه

با ثبت و خرید دامنه ویترین کسب‌وکارتان را آنلاین کنید

معرفی انواع دامنه ها برای سایت( پسوند انواع دامنه و کاربردشان )

دامنه Ir  – دامنه آی آر چیست و کجا استفاده میشود : دامنه ir نشان دهنده کشور ایران است و دامنه ملی ایران دامنه ir هست و برای تمامی موارد سایت ها کاربرد دارد ، از انواع سایت شرکتی ، سایت پزشکی ، سایت شخصی و … از دامنه ir برای نام سایتشون استفاده میکنند.

دامنه com : مخفف Commercial به معنای تجاری است که اکثراْ جهت استفاده هایی که به شکلی به اموری مانند خرید و فروش، معرفی محصولات، خدمات و مانند آن مربوط می باشند اختصاص می یابد، امروزه بیشتر برای این که یک سایت در سطح جهانی بیشتر مطرح گردد استفاده میشود. البته امروز اکثر کسانی که قصد طراحی سایت و ادامه کسب و کارشان به صورا اینترنتی دارند هم دامنه .com و هم ir رو ثبت میکنند

دامنه org : مخفف Non-Profit Organizations است این نوع Domain معمولاْ توسط مؤسسات و سازمانهای غیر انتفاعی که غالباْ فعالیت غیر تجاری (یا حتی تجاری) دارند مورد استفاده قرار می گیرد و بیشتر برای مراکز آموزشی مورد استفاده قرار میگیرد. پسند org را میتوان برای همه جا استفاده کرد ما حتی برای سایت فروشگاهی هم استفاده کردیم اما معمول هست که برای سایت های غیر انتفاعی ، نیمه دولتی ، شرکت ها استفاده شود دامنه org برای سازمان های دولتی و غیر دولتی و شرکت ها بسیار استفاده میشود

دامنه net : مخفف Network است این نوع دامنه معمولاْ توسط شبکه هایی مانند شبکه های اطلاع رسانی، شرکتهای اینترنتی و سایر موارد مشابه مورد استفاده قرار می گیرد .

دامنه info : مخفف Information است این نوع Domain در سایت هایی مورد استفاده قرار می گیرد که به نحوی با امر اطلاع رسانی در هر موردی، مرتبط می باشند. این اطلاع رسانی می تواند موارد تجاری و غیر تجاری را شامل گردد. سایتهایی که به اموری از قبیل انواع اطلاع رسانی در رشته هایی مانند علوم، معرفی محصولات، معرفی خدمات ، سایت خبری و … اختصاص یافته اند، می توانند دارای دامنه ای مانند info. باشند .

دامنه biz : مخفف Business است این نوع Domain خــاص سایتهای شغلی یا تجارتی به ویژه خدمات مربوط به تجارت الکترونیکی که به زودی ارزشی بیش از پیش در اینترنت خواهد یافت، ایجاد گشته است .

دامنه name : این اولین نوع دامنه ای است که خاص افراد ( اشخاص حقیقی ) ایجاد شده است. در حقیقت کلیه افرادی که به هر منظور شخصی می خواهند برای خودشان Website ایجاد کنند میتوانند از این دامنه استفاده کنند .

دامنه tv : این نوع دامنه مخصوص به دامنه ملی یک کشور است ولی بخاطر مشابهت آن با مخفف کلمه ( Television ) مورد توجه شبکه های تلویزیونی و ماهواره ای قرار گرفته است و برای این منظور استفاده میگردد .

دامنه ws : این نوع Domain مخصوص به دامنه ملی یک کشور است ولی بخاطر مشابهت آن با مخفف کلمه ( WebSite ) مورد توجه فراوان قرار گرفته است و همانطور که از نامش بر می آید، می تواند هر نوع وب سایتی را در بر گیرد .

دامنه us : این نوع دامنه مخصوص به دامنه ملی کشور آمریکا است ولی بخاطر مشابهت آن با مخفف کلمه (us) بمعنی (ما) مورد توجه فراوان قرار گرفته است .

دامنه game :  این نوع دامنه بیشتر برای سایت هایی که مخصوص بازی هستند مورد استفاده قرار میگیرد.

دامنه museum : این نوع دامنه بیشتر برای سایت های مخصوص موزه  کاربرد دارد و مورد استفاده قرار میگیرد.

دامنه Mil : این نوع دامنه بیشتر برای سایت های نظامی کاربرد دارد.

کسانی که میخواهند دامنه ir را استفاده کنند باید در سایت ایرنیک دامنه خود را ثبت کنند و یا برای کاهش هزینه میتوانن از طریق نمایندگان فروش دامنه ( ثبت دامنه ) اقدام به ثبت و خرید دامنه خود کنند.     آموزش ثبت دامنه در ایرنیک

 انواع دامنه های ir و زیر دامنه های ir

دامنه co.ir :   کسانی که میخواهند برای شرکت خود سایت ثبت کنند.

دامنه ac.ir : برای سازمانهای آکادمیک که دارای مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شورای نظارت بر حوزه های علمیه، یا شورای عالی انقلاب فرهنگی هستند.

دامنه sch.ir :  برای مدارس، موسسات و سایر سازمانهای آکادمیک تحت مجوز وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران.

دامنه gov.ir :  برای بخشهای اداری و سازمانهای زیرمجموعه قوای مجریه، مقننه و قضاییه جمهوری اسلامی ایران.

دامنه net.ir :  برای واحدها یا موسساتی که مقررات رسمی آنها دلالت بر ارائه خدمات شبکه دارد، یا در غیر این صورت، قانونا مجاز به ارائه خدمات شبکه هستند.

دامنه id.ir :  برای اشخاص حقیقی که شهروند یا مقیم قانونی جمهوری اسلامی ایران هستند.

دامنه org.ir :  برای سازمانهای غیر انتفاعی رسمی و سازمانهای بین المللی که دولت ایران یا یکی از موسسات آن عضو آنهاست.

دامنه چیست ؟

” دامین ” بطور کلی در دنیای وب به معنای آدرس اینترنتی می باشد که به عبارتی تمام آدرس هایی که در مرورگر خود مشاهده می کنید، نامی است که برای آی پی سایت ها ثبت دامین شده است. از این رو در حین ثبت دامین باید نهایت تلاش و خلاقیت خود را بکار بگیرید تا بتوانید نامی مناسب و درست برای زمینه ای که فعالیت می کنید یا قصد فعالیت را دارید، انتخاب کنید و این گونه در آینده ای نه چندان دور شما نسبت به انتخاب نام دامین می توانید محبوبیت بیشتری در میان رقبای خود بدست آورید. به همین دلیل توصیه می شود که در حین انتخاب نام domain دقت کافی را خرج کنید.


ثبت دامنه

آدرس اینترنتی یا همان دامنه جدیدتان را با قیمت هایی بی رقیب در شرکت دیتادیزاین، مورد اعتماد ترین مرکز ثبت انواع دامنه در ایران رجیستر کنید

تعداد ثبت بسیار بالا دامنه باعث شده که با قیمت هایی ارزان و غیر قابل رقابت به شما خدمات ثبت دامین  ارائه کنیم

.دامین مد نظرتان را در جستجوگر آنلاین ایران سرور بررسی کنید و در صورت آزاد بودن اقدام به خرید کنید

.ثبت و خرید دامنه به صورت کاملا آنی و در لحظه صورت میگیرد

.چنانچه شرکت طراحی سایت یا هاستینگ هستید می توانید از تخفیف های ویژه نمایندگی دامنه روی ثبت تعداد بالا استفاده کنید

انتقال دامنه از شرکت دیگر به دیتادیزاین

با انتقال دامنه به دیتادیزاین از امکانات بیشتر، ایمنی تضمین شده و قیمت هایی مناسبتر بهره ببرید

.کنترل پنل مدیریت به شما قابلیت کنترل یکپارچه هاست و دامنه را می دهد.


تمدید انواع دامنه

( تا حداکثر 5 سال امکان پذیر است .ir برای پسوند های ) .آدرس وب سایتتان را با هزینه های باورنکردنی بین 1 تا 10 سال تمدید کنید

و تغییر نام مالک Whois تغییر آنی

قفل انتقال و تغییر مالکیت

ایجاد و مدیریت چایلد

امکان ارائه پنل مدیریت وایت لیبل به مشتری

محمد کریمی فر

3 پاسخ به “ثبت انواع دامنه ، خرید دامنه چیست؟ خرید و قیمت دامنه”

 1. منصور رستمی گفت:

  سلام
  یه سوال داشتم چرا قیمت دامنه ها با هم متفائت هست؟

  • حسین عبداله پور گفت:

   این تفاوت به خاطر نوع ارز هست به عنوان مثال در ایران ثبت دامنه به ریال محاسبه می شود و در کشور آمریکا یا دامنه های بین المللی با دلار و در کشورهای دیگر با واحد پولی همون کشور محاسبه می شود و این باعث تغییر نرخ دامنه ها می شود.

 2. golf گفت:

  ممنون به خاطر انتشار این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − هفت =