سئو کلاه سیاه و گنجینه رازهای خطرناک سئو

black hat seo

رسیدن به رتبه های برتر گوگل تو هر زمینه ای انقدر لذت بخشه که خیلی از سئوکارهای حرفه ای از روش های سئو کلاه سیاه برای رسیدن به رتبه های برتر گوگل استفاده میکنند .

سئو کلاه سیاه چیست ؟

سئو کلاه سیاه ، همان تکنیک های سئو است که ناقض قوانین گوگل و الگوریتم هایش است یعنی در سئو کلاه سیاه برای رسوندن کلمات کلیدی به رتبه های برتر گوگل به الگوریتم های گوگل توجه نمیکنیم و دقیقا آنچه را که گوگل خلاف قوانین و الگوریتم هایش میداند روی سایتمان اجرا میکنیم ، در اصل در سئو سیاه داریم گوگل و الگوریتم هاش رو دور میزنیم ، حالا شاید این سوال پیش بیاد که اصلا چرا باید راه راست رو کج کرد ؟ چه فرقی داره ؟ خوب بیاید تا بهتون بگم که معایب و مزایای black hat seo چیه ؟

مزایای سئو کلاه سیاه چیست ؟

به نظر من اگه سئو کلاه سیاه مزیتی داشته باشه ، تنها مزیتش میت.نه زمان باشه درسته زمان کوتاه تر تنها وعده ای است که یک سئوکار رو قلقلک میده که به سئو سیاه یا blackhat seo دست ببره و تکنیک های کلاه سیاه رو روی سایت ها پیاده کنه به این علت که این تکنیک ها اصولا بسیار پرریسک هستند و در صورت فهمیدن شامل جریمه توسط گوگل میشوند. ولا غیر !!!

معایب سئوکلاه سیاه چیست ؟

  1. در صورت به دست آوردن رتبه ، رتبه ناپایدار است
  2. عدم اطمینان به دست آوردن رتبه
  3. امکان پنالتی google pnalty توسط گوگل
  4. امکان هدر رفت کامل بودجه
  5. امکان هدر رفت کامل زمان در سئو سیاه

تفاوت سئو کلاه سیاه با سفید

تفاوت اصلی سئوی کلاه سیاه با سفید :

  • اول قانونی بودن سئوی کلاه سفید و غیرقانونی بودن سئوی کلاه سیاه است
  • دومین تفاوت اصلی این دو زمان زیاد به نتیجه رسیدن سئوی کلاه سفید است؛ در حالی که سئوی کلاه سیاه زمان به نتیجه رسیدن در آن خیلی کمتر است
  • اگر شانس به دست آوردن نتایج روی کلمات داشته باشید ، نتایج شما موقتی خواهند بود، اما دستاوردهای حاصل از سئوی کلاه سفید همیشگی هستند.
  • غیر ریسکی بودن کلاه سفید و ریسک شناسایی شدن زیاد در سئو کلاه سیاه

جریمه گوگل برای سئو کلاه سیاه چیست؟

همان طور که گفته شد زمانی که شما قوانین و مقررات گوگل را رعایت نکنید ، نتیجه آن چیزی جز پنالتی شدن سایت شما توسط گوگل نیست ، اما دقیقا گوگل پنالتی چیست ؟

اگر هر وب‌سایتی اقدام به نقض قوانین وضع شده توسط گوگل کند ، با جریمه‌های گوگل رو‌به‌رو خواهد شد که صفحه یا صفحاتی از سایت شما از لیست جستجوهای گوگل خارج میشوند ، این سیستم سال‌ها قبل باز می‌گردد زمانی که موتور جستجوی Google به پربازدیدترین سایت و موتور جستجوی جهان تبدیل شد اما هنوز تکامل امروزی را پیدا نکرده بود و ربات‌ها و الگوریتم‌های محدودی در اختیار داشت و همین موضوع بستری مناسب برای سئوکاران باز کرد تا با روش‌های دروغین و حتی ناعادلانه به سودجویی پرداخته و از این حفره‌های امنیتی سئو سوء استفاده کنند.

بعد از مدتی که گوگل روی این مباحث تحقیق کرد، توانست راهکارهایی برای مقابله با آن‌ها ایجاد کند. اما در طرف مقابل نیز صدها و هزاران وب‌مستر حرفه‌ای و کلاه‌بردار بودند که همیشه راهی برای دور زدن قوانین وضع شده گوگل پیدا می‌کردند. اگرچه این رقابت همچنان ادامه دارد، اما گوگل با الگوریتم‌ها و ربات‌های هوشمند امروزی‌اش، دست و پای این افراد سودجو را به خوبی بسته است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *