قیمت سئو سایت سال 1401 – تعرفه و هزینه سئو

قیمت سئو سایت

قیمت سئو سایت از اون مسائل بحث برانگیز بین کارفرماها و مجریان بوده و هست چرا که قیمت کامل و مشخصی و صنفی ای نداره و درکل قیمت سئو سایت به عوامل بسیار مختلفی بستگی داره ، اما این عوامل چیا هستن موضوع مهمی هست که اینجا بهش میپردازیم ، راستی در این مقاله به چندین سوال مهم درباره تعرفه سئو میخوام صحبت کنم و اینکه میخوام به سوالات مهمی از جمله : هزینه سئو سایت چطوری محاسبه میشه ؟ هزینه سئو رو به صورت یکجا باید پرداخت کرد یا ماهانه ؟ چطور به سئوکار اطمینان کنم که هزینه بالای سئو بهینه سازی رو بهش بدم ؟ چطور هزینه کردن برای سئو باعث افزایش فروش میشه ؟ چرا انقدر قیمت های سئو سایت در شرکا های مختلف متفاوت هست و از این دسته سوال ها بصورت کامل پلسخ بدم تا تمامب دغدغه های ذهنی شما برطرف بشه و با ذهنی باز به سراغ انتخاب سئوکار و خرج کردن هزینه سئو سایت برید ، در ادامه این مقاله جذاب همراه رضا سردشتی باشید.

قیمت سئو سایت بصورت کلی چقدر است و چطور محاسبه میشود

هزینه سئو سایت به عواملی مختلفی بستگی دارد و به هیچ وجه نمیشه یک هزینه کلی و ثابت برای سئو همه سایت ها در نظر گرفت ، چرا که حوزه کاری هر سایتی متفاوت است و کلمات کلیدی هر حوزه کاری نیز متفاوت هستند ، هر کلمه کلیدی سختی و رقابت خاص خودش را دارد هر کلمه تعدا جستجوی خاص خودش رو داره و برخی از کلمات بسیار آسن تر و برخی بسیار پررقابت و سخت تر هستند ، پس برای رسیدن کلمه های سخت به رتبه های برتر گوگل مطمهنا باید هزینه سئو بیشتری را تقبا کرد و زمان بیشتری صرف کار روی سایت و کلمات شود ، پس فهمیدیم که قیمت هر پروژه میتواند با دیگری متفاوت باشد ، حالا بریم سراغ اینکه کلا قیمت سئو سایت چطوری محاسبه میشه.

مهمترین عوامل تاثیرگذار در هزینه سئو سایت

به صورت کلی هزینه سئو سایت برای دو قسمت سئو داخلی و سئو خارجی سایت خرج میشود ، برای مثال تولید محتوای سایت که از امور سئو داخلی وبسایت است که شامل محتوای متنی و ویدئو و تصاویر میشود خودش کلی هزینه داره یا در سئو خارجی سایت ، رپورتاژآگهی و خرید رپورتاژ آگهی و انتشارش شامل هزینه میشه و همینطور هم دستمزد نفرات و ساعاتی مه رو سایت شما در طول ماه ها کار انجام میگیرد، اما به صورت کلی مهمترین عوامل تاثیرگذار روی سئو سایت ، عبارتند از :

عوامل تاثیرگذار قیمت سئو سایت
 1. تعداد کلمات کلیدی
 2. میزان جستجوی کلمه کلیدی
 3. میزان ترند بودن کلمه کلیدی
 4. مقدار سختی کلمات کلیدی
 5. بررسی رقبای هر کلمه کلیدی و سایت های آن ها برای مشخص شدن هزینه سئو خارجی و داخلی رقبا
 6. چند بخشی بودن کلمه کلیدی (منظور کلمات کوتاه تکسیلابی و کلمات دم دراز چند سیلابی هستند)
 7. عمر دامنه و قدمت سایت شما
 8. ورودی ترافیک حال حاضر سایت شما
 9. نوپا بودن یا نبودن سایت شما
 10. وضعیت تکنیکال سئو سایت شما

حالا دیدید که عوامل زیادی هستند که روی هزینه نهایی سئو سایت تاثیر میگذارند اما موارد دیگری هم خارج از بحث فنی وجود داره که متاسفانه باید بگم در قیمت سئو سایت تاثیر گذار هست و اصلا به همین خاطر هست که شرکت های مختلف هزینه های متفاوت و بعضا بسیار سنگینی رو برای سئو سایت ها دریافت میکنند ، برای مثال :

 • قدمت و تجربه شرکت یا شخص سئو کار حرفه ای
 • تعداد نمونه کارهای موفق و رضایت مشتریان
 • برند بودن یا نبودن شرکت و شخص سئوکار
 • سریع رساندن کلمه کلیدی ، مدت زمان سئو (خیلی خطرناکه) نزدیک اینجور شرکت ها و آدم ها نشید چون عملا سئو کلاه سیاه کار میکنند
 • تضمین جایگاه های فقظ صفحه اول یا صفحه اول بین لینک های مثلا 1 تا 5

درسته این عوامل هم در قیمت سئو سایت تاثیرگذارند ، پس دلیل اینکه شما هنگام تماس با شرکت های سئو سایت با قیمت های مختلف سئو روبرو میشید خیلی وقت ها همینه مخصوصا اگر توی گوگل سرچ کنید و با شرکت های مختلف صحبت کنید.

انواع روش های محاسبه تعرفه سئو سایت

محاسبه تعرفه کلی و قیمت سئو سایت به دو صورت میتواند محاسبه شود :

 1. سئو ماهانه
 2. سئو پروژه ای

البته هر دوی این روش ها بر اساس کلمه کلیدی های پروژه هستند در روش سئو پروژه ای اصولا به صورت دو اقساط در دوماه هزینه سئو دریافت میشود و تیم برای مدت قرار داد 6 ماه یا یکسال روی سئو کار میکنند و در پرداخت ماهانه هم بصورت قراردادهای 6 ماه تا 1 ساله مبلغ مقرری را ماهانه به مجری سئو پرداخت میکنیم که هر کدام با توجه به شرایط هر پروژه میتوانند گرانتر از دیگری باشند. البته که مدل های دیگری هم هست که دوستان استفاده میکنند در قیمت دهی که به نظر من فقط باعث سردرگمی و نامفهومی میشود و من علاقه ای به پیچوندن موضوع ندارم

قیمت سئو سایت و روش پرداخت در شرکت دیتادیزاین و روش پرداخت

شخصا چون مسئول مشاوره های تلفنی دوستانی هستم که خواستار انجام عملیات سئو و بهینه سازی روی سایتهاشون هستند و در مورد قیمت سئو سوال ازم میپرسند خیلی راحت میتونم اینجا براتون توضیح بدم که ما در شرکت سئو دیتادیزاین چه پلن هایی برای سئو داریم و اصلا چطور قسمت سئو رو محاسبه میکنیم و روش های پرداخت به چه صورت هستش ، پس همراهم باشید

همیشه وقتی کارفرماها در مورد قیمت سئو و نحوه کار ار من سوال میکنند در جواب بهشون میگم تیم سئو دیتادیزاین به صورت ماهانه با شما کار میکنه و پرداخت ها هم ماهانه هست به این صورت که بعد از بررسی دقیق سایت شما و سایت های رقبای شما و کلمات کلیدی سایتتون ، قیمت نهایی برای کار روی پروژه رو بصورت دقیق به شما اعلام میکنیم ، طبق 3 تا پلن اصلی قیمت سئو که داریم و در نهایت قرارداد 9 ماهه یا یکساله رسمی عقد میکنیم و شما یصوت ماهانه هزینه سئو رو پرداخت میکنید ، اگر بخوام حد اقل قیمت پرداخت ماهانه رو بهتون بگم برای پلن اول ما که حداق 4 کلمه کلیدی اصلی هست 45 میلیون تومان هزینه کل میشه که از قرار ماهانه 5 میلیون تومان برای 9 ماه قابل پرداخت میشه ، البته گفتم که این هزینه حداقلی است ، حالا بریم یکم بیشتر در مورد پلن های سئو ماهانه و قیمت هاشون خدمتتون بگم.

تعرفه قیمت سئو شرکت سئو دیتادیزاین

در شرکت دیتا دیزاین همانطور که گفتم روش پرداخت ماهانه داریم که به صورت زیر است :

نام پلن سئوپلن برنزی سئو پلن نقره ای سئوپلن طلایی سئو
تعدا کلمات کلیدی4 کلمه کلیدی اصلی11 کلمه کلیدی اصلی40
حداقل ماه های قرارداد9 ماه10 ماه 12 ماه
هزینه کلی سئو45 میلیون تومان100 میلیون تومان300 میلیون تومان
قیمت سئو ماهانه5 میلیون تومان در ماه10 میلیون تومان در ماه25 میلیون تومان در ماه
جدول قیمت سئو سایت سال 1401

و اگر بخواهید این هزینه ماهانه را کاهش دهید میتوانید مبلغ پیش پول بیشتری در ماه اول پرداخت کنید و در مجموع هزینه ماهانه سئو را کاهش دهید.

برای اطلاعات بیشتر با کارشناس سئو سایت رضا سردشتی تماس بگیرید

09355756410

بابت چه خدماتی این هزینه سئو را میپردازید ؟

سوال بسیار بسیار عالی ای هست و میخوام یه جواب عالی هم بهش بدم ، اول توی جدول زیر لیست خدمات سئو سایت رو براتون میارم و بعد بهتون میگم روش کار ما برای سئو سایت شما چطوری هست و مطمعنا با خوندن اینها متوجه میشید که قیمت سئو سایت در شرکت ما بسیار منصفانه است.

لیست خدمات سئو در پلن های سئو دیتادیزاین

نام پلن سئوپلن برنزی سئو پلن نقره ای سئوپلن طلایی سئو
تحقیق کلمات کلیدیبلیبلیبلی
تصمین صفحه اول گوگلبلیبلیبلی
تصمین 6 جایگاه اولبلیبلیبلی
تصمین 3 جایگاه اولبلیبلی
آنالیز رقبا در شروع سئوبلیبلیبلی
آنالیز ساختار سایت شمابلیبلیبلی
بهینه سازی سرعت سایتبلیبلی
ساخت نقشه سایتبلیبلیبلی
اتصال به سرچ کنسولبلیبلیبلی
اتصال به آنالیتیکسبلیبلی
اتصال به کلاریتیبلیبلی
بهینه سازی url هابلیبلیبلی
تولید محتوا بلاگ، دسته محصولات23 هزار کلمه45 هزار کلمه90 هزار کلمه
بهینه سازی عنوان صفحات و دسکریپشنبلیبلیبلی
بروزرسانی محتوا بر اساس سرچ کنسولبلیبلیبلی
بهینه سازی ساختار لینکسازی داخلیبلیبلی
اضافه کردن اسکیماهای مخصوصبلیبلی
بهینه سازی متن جایگزین تصویربلیبلیبلی
رفع خطاهای ۴۰۴بلیبلیبلی
بهینه سازی تگ های هدر صفحاتبلیبلیبلی
لینکسازی طبیعیبلیبلیبلی
رپورتاژ آگهیبلی 4 سایتبلی 10 سایتبلی 30 سایت و وبلاگ
سوشال سیگنالبلیبلی
بروزرسانی محتوا بر اساس سرچ کنسولبلیبلیبلی
بهبود تجربه کاربر بر اساس نظرسنجی هابلیبلی
مشاوره سئو1 ساعت2 ساعت3 ساعت
بهینه سازی تصاویربلیبلی
گزارش ماهانه سئوبلیبلیبلی
گزارش فصلی افزایش نرخ تبدیلبلیبلی
جدول خدمات سئو سایت بابت هزینه ماهانه سئو سایت

این هم از لیست خدماتی که برای هر یک از پلن های سئو انجام میدیم ، حالا دیگه فکر کنم نسبت به ایم حجم از تسک های موجود در پلن های سئو به این موضوع پی برده باشید که قیمت سئو سایت در مجموعه دیتادیزاین خیلی منصفانه است ، حالا برسیم به نحوه انجام پروژه های سئو برای اثبات قیمت سئو سایت عالی از جانب ما .

مراحل انجام پروژه سئو در شرکت دیتادیزاین

بعد از اینکه مشخص کردید کدوم پلن مورد نیاز هست و قیمت سئو سایت شما و روش پرداخت و قرارداد تکمیل شد ، تیم شروع به سئو سایت شما میکنه و ابتدا تحقیق برای کلمات کلیدی وب سایت است، تا کلمات کلیدی سودآور کسب و کار شما را برای وب سایت انتخاب کنیم. سپس باید استراتژی تولید محتوای سئو شده و اصولی را طبق تحقیق کلمات کلیدی که به دست آورده ایم برنامه ریزی کنیم تا به صورت منظم محتوای سئو شده در سایت قرار بگیرد.

بعد از آن نوبت به کار روی سایت میرسد و ابتدا مراحل خدمات سئو تکنیکال را که شامل یک چک لیست سی مورده میباشد که بعضی از موارد مثل : بهینه سازی سرعت سایت ،ریدایرکت آدرس های مختلف سایت ،ساخت نقشه سایت، اصلاح url های سایت و بسیاری دیگر می شود را به پایان می رسانیم و نوبت به سئو داخلی وبسایت میرسد طبق تحقیق کلمات کلیدی و استراتژی که برای تولید محتوا معین کردیم صفحات هدف را برای کلمات کلیدی در وبسایت می سازیم و محتوای سئو شده آنها را در داخل صفحات قرار میدهیم.بعد از گذشت مدت زمان نهایتاً یک ماه تمامی محتوا ها را مجددا به روز رسانی کرده و لینک سازی های داخلی آنها را انجام می دهیم و برای آنها از سایت های دیگر به صورت لینک سازی خارجی اعتبار کسب میکنیم و در نهایت وب سایت شما را با این تکنیک ها که به صورت تیتر وار بیان شد به خط ۱ گوگل می رسانیم و شما می توانید از ترافیک سرشار در وب سایت تان لذت ببرید و کسب درآمد فوق العاده ای داشته باشید ، خوب حالا شما بگید نظرتون به قیمت سئو سایت چیه و به نظرتون توجیح داره این قیمت سئو سایت رو بپردازید ؟ من بی طرفانه اگر کسانی باشند که مثل تیم خودم خدمات بدن حاظرم تا دوبرابر قیمت سئو سایت در مجموعه خودمون رو بهش بدم چون من همیشه میگیم قیمت سئو سایت یک هزینه نیست بلکه یک سرمایه گذاری هست.

قیمت سئو سایت ، هزینه کردن نیست ، بلکه سرمایه گذاری کردنه.

رضا سردشتی

سوالات متداول شما درباره هزینه سئو

در این قسمت مهمترین سوالات شما را راجع به قیمت سئو که بارهای بار از من و همکارانم در صحبت های تلفنی و ایمیل ها و شبکه های اجتماعی مطرح شد بررسی میکنیم و جواب میدم :

قیمت سئو سایت فروشگاهی با سایت معمولی فرق میکنه ؟

دلیل پایین بودن قیمت سئو سایت بعضی شرکت ها چیه ؟

اصلا نمیتونم در این باره نظر دقیق و قطعی ای بدم ، همه جوره اش رو دیدم ، کسانی که قیمت سئو سایت را بسیار پایین میگیرند ولی کارشون واقعا خفنه ، برعکسش رو هم دیدم که نگم براتون دیگه … پس این مورد رو بهتره با تحقیق بیشتر مخصوصا درباره خدماتشون ببینید موضوعش چیه.

چطور به یک شرکت سئو کار برای پرداخت هزینه سئو اعتماد کنم ؟

به نظر من تحقیق و بررسی بهترین کار هست ، از سایت خودشون شروع کنیم ، روی چه کلماتی بالا هستند ، از سایت مشتریهاشون ببینیم که اصلا چندتا نمونه کار دارند ؟ با مشتریهاشون تماس بگیریم و در کل حسابی تحقیق کنیم تا از اون تیم و نتیجه ی کار مطمعن بشیم ، من به شخصه با مشتریها تماس میگیرم تا از حسن انجام کار سئو سایت و خوش قولی های مجری سئو مطمعن بشم ، چون به هر حال قراره کلی هزینه بابت سئو سایت بپردازم دیگه

قیمت سئو سایت تضمینی چقدر است ؟

همونطور که دوتا پاراگراف بالاتر هم توی جدول مشخصه برای پلن های مختلف سئو تضمین صفحه اول یا فقط جایگاه های 1تا 10 یا 1تا 3 را میدهند که میتواند قیمت های متفاوتی داشته باشد که برای سایت دیتادیزاین به قیمت هاش اشاره کردم ،.

آیا قیمت سئو سایت داخلی و قیمت سئو خارجی جدا است ؟

در شرکت دیتادیزاین که این مورد وجود نداره و قیمت سئو داخلی و خارجی در کنار هم روی پلن سئو سایت محاسبه میشود ، قیمت سئو سایت ، داخلی و خارجی را باهم و در کنار هم محاسبه میکنیم.

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *