ssl

گواهینامه SSL چیست و چگونه کار می کند | خرید ssl

گواهینامه ssl یک پروتکل امنیتی است که مخفف کلمه Secure Socket Layer به معنی «لایه اتصال امن» می باشد. پروتکل امنیتی ssl جهت برقراری ارتباط امن میان کاربر و سرور است. در این پروتکل کلیه اطلاعات رد و بدل شده بین سرور و کاربران، رمزنگاری شده و امکان استراق سمع و شنود داده ها از بین می رود. نصب گواهینامه SSL و گواهی HTTPS معتبر سایت، علاوه بر افزایش امنیت، رتبه و رنکینگ سایت خود را در گوگل افزایش دهید. این گواهینامه ی ssl بسیار کاربردی مهمترین نقش را در تامین امنیت سایت شما دارد. اما چگونه ssl را فعال کنیم ؟ یا ssl را از کجا بخریم؟ تمامی این سوالات برایمان پیش می آید که در این مقاله توسط تیم دیتادیزاین توضیح داده می شود.

چطور میتوان فهمید یک سایت گواهینامه ssl دارد یا خیر ؟

چطور میتوان فهمید که یک وب سایت SSL دارد؟
وقتی که وب سایت دارای SSL را مشاهده می کنید٫ چند تغییر را در مرورگر خودتان خواهید دید.

1 – آدرس وب سایت با “https://“ شروع می شود نه با “http://“

GeoTrust-SSL

2 – فقط باید وارد سایت خود شوید و سپس نوار مرورگرتان را بررسی کنید؛ اگر قبل از URL یک قفل می‌بینید، خیال‌تان راحت! سایت‌تان SSL دارد و امنیت آن تامین شده است. درست مانند تصویر :
همان‌طور که مشاهده می‌کنید، در سمت چپ آدرس سایت یک قفل به رنگ خاکستری تیره وجود دارد. قبلاً رنگ این قفل سبز بود، اما به‌خاطر سیاست‌های جدید گوگل رنگ خاکستری برای آن انتخاب شده است.

have-ssl-not

3 – گواهینامه معتبر است
حتی اگر سایتی دارای “https://“ باشد و قفل هم داشته باشد گواهینامه ssl ممکن است که منقضی شده باشد و یا از صادرکننده مجازی تهیه نشده باشد و این یعنی ارتباط شما ایمن نخواهد بود.
برای اینکه بفهمیم گواهینامه معتبر است یا خیر بر روی قفل کلیک کنید و گزینه “Certificate Information” را انتخاب نمایید. این کار صفحه ای را به شما نشان خواهد داد که در آن مدت زمان معتبر بودن گواهینامه مشخص شده است. به دو فیلدی که در پایین تصویر زیر مشخص شده است توجه کنید: “Not Valid Before” و “Not Valid After”. اگر تاریخ مندرج در Not Valid After گذشته باشد. گواهینامه منقضی شده است و از اعتبار ساقط است.

 

have-ssl-not-second

چرا باید از ssl استفاده کنیم؟ تاثیر https در سئو سایت

اولین و مهم ترین گام در مسیر تامین امنیت تبادل اطلاعات در اینترنت، استفاده از گواهی اس اس ال یا SSL Certificate در هاست یا سرور اختصاصی و سرور مجازی می‌باشد. این گواهینامه امنیتی با رمزنگاری اطلاعات در حال انتقال، امکان هرگونه سوءاستفاده ای را به حداقل می رساند. استفاده از یک کلید ۲۵۶ بیتی برای رمزنگاری، سد محکمی در مقابل هر نوع استراق سمع خواهد بود.
گواهی SSL یکی از گواهی‌های امنیتی لازم و واجب برای هر سایتی است اما قطعا این میزان از اهمیت و اجبار دلایلی دارد، در ادامه به بررسی این دلایل می‌پردازیم.

۱ . تامین امنیت:

همان طور که در متن بالا اشاره شد این گواهی یکی از موارد مهمی‌است که با محافظت از داده‌ها، امنیت سایت شما را تامین می‌کند.

۲ . احترام به حقوق کاربران:

در ادامه مبحث تامین امنیت می‌توان به این مورد اشاره نمود که شما با تهیه ssl در واقع به نوعی به حقوق کاربرانتان احترام می‌گذارید
زیرا کاربر شما حق دارد که در سایت شما تجربه امن و قابل اعتمادی کسب کند.

۳ . جذب مخاطب:

تهیه کردن ssl یک فرایند دو سر برد است.
زیرا وقتی شما امنیت را برای کاربرانتان فراهم می‌کنید در واقع این مطلب را به کاربرانتان یاد آور می‌شوید که حقوق آن‌ها چقدر برای شما اهمیت دارد
از طرف دیگر، مخاطب قطعا ترجیح می‌دهد که بین دو سایت امن و ناامن با سایتی تعامل داشته باشد که به مسائل امنیتی پایبند است.

۴.نماد اعتماد دو ستاره:

امروزه و با پیشرفت تکنولوژی و افزایش سطح آگاهی، مردم راغب هستند که با سایت‌هایی در ارتباط باشند که دارای نماد اعتماد باشند.
در حال حاضر نماد اعتماد در دو سطح یک ستاره و دو ستاره برای سایت‌ها قابل تهیه است و در رقابت بین یک ستاره و دو ستاره، تنها با ssl یک ساله می‌توان برنده میدان شد.

۵ . SSL برای سئو خوب است:

امروزه که رقابت شدیدی برای صدر نشینی صفحات گوگل در میان وب سایت‌ها به چشم می‌خورد یکی از کارهای لازم برای داشتن سئوی بهتر داشتن این گواهی نامه است.
زیرا انتخاب گوگل در مبحث سئو، بین دو سایت که در سطح یکسان هستند و هر دو محتواهای خوبی دارند، سایتی است که دارای این گواهی امنیتی باشد.
پس فراموش نکنید که ssl حتی در سئوی سایت شما نیز تاثیرگذار خواهد بود.

انواع گواهینامه ssl

در زیر به بررسی انواع گواهینامه ssl و نحوه نمایش آنها در مرورگر می پردازیم:

گواهینامه سازمانی OV

این نوع گواهی که به گواهینامه (OV (Organization Validation یا سازمانی معروف می باشد به بررسی نام دامنه، هویت و اعتبار شرکت مالک می پردازد و پس از تایید، نام شرکت در متن گواهی درج می شود. این گواهی برای اشخاص حقوقی مناسب می باشد و برای صدور نیاز به ارائه مدارک مربوط به شرکت دارد و پس از ارائه مدارک، طی یک هفته کاری صادر می شود.

گواهینامه پیشرفته EV

بالاترین حد اعتبارسنجی در بین گواهی های SSL نوع (EV(Extended Validation یا گواهینامه پیشرفته می باشد. وب سایت هایی که از این نوع گواهینامه استفاده می کنند، در مرورگر خود علاوه بر قفل سبز رنگ نام کمپانی و کشور را هم می توانند مشاهده نمایند. با کلیک بر روی قفل سبز رنگ شما تصاویر زیر را خواهید داشت که اطلاعات مربوط به گواهینامه را نمایش می دهد.

تفاوت گواهینامه ssl رایگان با دیگر گواهینامه های ssl

تفاوت عمده ای که گواهینامه ssl رایگان با دیگر گواهینامه ها دارد مدت زمان اعتبار این گواهینامه ها می باشد مدت اعتبار گواهینامه رایگان ۳ ماه و هر ۳ ماه یکبار باید این گواهینامه مجدد صادر وتنظیمات آن مجدد بر روی هاست یا سرور تنظیم شود اما در مورد دیگر گواهینامه ها مدت اعتبار حداقل ۱ سال می باشد . تفاوت دیگری که بین ssl رایگان با بقیهssl ها وجود دارد دریافت برخی نمادهای امنیتی ازجمله e-namad می باشد برای دریافت این نمادها گواهینامه می بایست بیش از ۶ ماه اعتبار داشته باشد که با توجه به میزان اعتبار گواهی رایگان امکان دریافت این نمادها وجود ندارد.

DV-SSL

خرید دامنه بین المللی

هزینه سالیانه:  310,۰۰۰ تومان

هزینه راه اندازی: رایگان

قابل استفاده برای کلیه دامین ها
معتبر در مرورگرهای اصلی
بدون نیاز به ارسال مدارک
صدور آنی

DV-SSL

خرید برای دامنه IR

هزینه سالیانه :۳00,۰۰۰تومان

هزینه راه اندازی: رایگان

قابل استفاده برای کلیه دامین ها
معتبر در مرورگرهای اصلی
بدون نیاز به ارسال مدارک
صدور آنی

DV-Wildcard

SSL

هزینه سالیانه: ۲,۳۴۹,۰۰۰ تومان

هزینه راه اندازی: رایگان

پوشش دامین و زیردامنه ها
قابل استفاده برای کلیه دامین ها
معتبر در مرورگرهای اصلی
بدون نیاز به ارسال مدارک
صدور آنی

DV-SSL

.

هزینه سالیانه: ۹۱۰,۰۰۰ تومان

هزینه راه اندازی: رایگان

قابل استفاده برای کلیه دامین ها
معتبر در مرورگرهای اصلی
درج نام سازمان در گواهینامه جهت اعتبار بیشتر

OV-Wildcard

SS

هزینه سالیانه: ۲,۹۹۰,۰۰۰ تومان

هزینه راه اندازی: رایگان

پوشش دامین و زیر دامنه ها
قابل استفاده برای کلیه دامین ها
معتبر در مرورگرهای اصلی
درج نام سازمان در گواهینامه
جهت اعتبار بیشتر

در صورت داشتن هر گونه سوال با پشتیبانی ما تماس حاصل فرمایید.

شبکه اجتماعی

شبکه اجتماعی

سئو و بهینه سازی

سئو و بهینه سازی

کسب و کار اینترنتی