بهینه سازی و سئو


سئو و بهینه سازی سایت

سئو مخفف یا کوتاه شده ی عبارت Search Engine Optimization است که از آن با عناوین SEO یا بهینه سازی وبسایت برای موتور جستجو هم یاد میشود که همگی معنای مشترک دارند.اگر بخواهیم یک تعریف کامل و روان و درعین حال ملموس از سئو داشته باشیم ، میتوان سئو را به این صورت معنی نمود.

تعریف سئو ( SEO )

سئو (بهینه‌سازی سایت برای موتور جستجو) مجموعه‌ای از روش‌ها برای تغییر استراتژیک وب سایت ها از لحاظ مختلف از جمله تعریف کلمات کلیدی سایت ، ساخت و انتشار محتوای بکر و غیر تکراری ، توضیحات متا و کلمات کلیدی هر متن ، کنترل سرعت سایت ، بهینه سازی و کم کردن حجم عکس ها ، ویدئو ها و فایل های سایت ، لینک سازی های داخلی سایت و بسیاری موارد دیگر با هدف کمک کردن به تجربه کاربری بهتر و رشد جایگاه کلمات کلیدی وب سایت‌ها در نتایج جستجوی طبیعی با هدف رسیدن به رتبه‌بندی بالا در موتورهای جستجو میباشد.

سئو یعنی گوگل بفهمه که سایت شما یک سایت خوب هست

بررسی اهداف سئو

هدف از سئو سایت بالا بردن ورودی کاربر به سایت و ارتقاء رتبه کلمات کلیدی پربازده حوزه فعالیت سایت در موتورهای جستجو و جذب کاربر بیشتر به سایت میباشد که میتواند هدف های زیادی در خود جای دهد مانند فروش بیشتر سایت ، جذب مشتری برای سایت ، برند شدن سایت و هر آنچه فکرش را بکنید.

اما به طور کلی میتوان اهداف سئو را اینطور بیان نمود :

  • بهبود رتبه سایت در موتورجستجو و آمدن کلمات کلیدی به صفحه اول گوگل و جایگاه ۱ تا ۵ گوگل
  • افزایش ترافیک ارگانیک یا طبیعی وب سایت
  • افزایش فروش محصولات ( فیزیکی و دیجیتالی )
  • استفاده های تبلیغاتی و حتی فروش جایگاه های تبلیغاتی
  • ایجاد و مطرح کردن یک برند ( نام تجاری )
  • جذب مشتری های آنلاین از همه جای ایران
  • درآمد تضمین شده و بسیار بالا

این توضیح کلی بود برای آشنایی هر چه بیشتر شما کاربران گرامی با مبحث سئو . تیم دیتادیزاین با تکیه بر نبروی متخصص خود موفق به کسب جایگاه عالی در موتورهای جستجو و رنکینگ جهانی برای وب سایت های خود و مشتریان گردیده است که این مورد همواره رضایت مشتری و رشد کسب کار آنلاین خود و مشتریان را برای ما به ارمغان آورده.

 

پنل شماره ١ سئو

۶/۰۰۰/۰۰۰ تومان کمینه

۱۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان بیشینه

مدت پروژه : ۶-۸ ماه

پشتیبانی : ۱ سال

۴ کلمه کلیدی

بهینه سازی تصاویر

بهینه سازی عنوان ها

بهینه سازی متا تگ ها

بهینه سازی لینک های داخلی

ساخت لینک های خارجی

ایجاد سایت مپ

ایجاد و معرفی سایت به google webmaster tools

پنل شماره ۲ سئو

۹/۰۰۰/۰۰۰ تومان کمینه

۱۵/۰۰۰/۰۰۰ تومان بیشینه

مدت پروژه : ۶-۸ ماه

پشتیبانی : ۱ سال

۶ کلمه کلیدی

بهینه سازی تصاویر

بهینه سازی عنوان ها

بهینه سازی متا تگ ها

بهینه سازی لینک های داخلی

ساخت لینک های خارجی

ایجاد سایت مپ

ایجاد و معرفی به google webmaster tools

ایجاد GoogleAnalitics

ایجاد وبلاگ مطالب

پنل شماره ۳ سئو

۱۶/۰۰۰/۰۰۰ تومان کمینه

۳۲/۰۰۰/۰۰۰ تومان بیشینه

مدت پروژه : ۶-۸ ماه

٨ کلمه کلیدی

بهینه سازی تصاویر

بهینه سازی عنوان ها

بهینه سازی متا تگ ها

بهینه سازی لینک های داخلی

ساخت لینک های خارجی

ایجاد سایت مپ

ایجاد و معرفی به google webmaster tools

ایجاد GoogleAnalitics

ایجاد وبلاگ مطالب

بهینه سازی تگ های سایت

بهینه سازی سرعت سایت

آموزش گوگل وب مستر

نگارش تمامی مطالب سایت و بازنگری کلی از ۰ تا ١۰۰ سایت و رساندن وب سایت به زیر جایگاه ۵/۰۰۰ سایت برتر ایران

چطور سئو کنیم ؟

بسیاری از کاربران و مشتریان تیم دیتادیزاین میپرسند که سئو را باید از کجا شروع کرد و چه مراحلی دارد و آیا ترتیب خاصی را باید رعایت کرد ؟

برای جواب به این سوال روند کار سئوی سایت هایی که توسط تیم دیتادیزاین انجام میگیرد را برایتان بازگو میکنم تا موضوع روشن تر شود و به جواب سوال هایتان برسیم.

در ابتدا فقط به کاغذ و قلم نیازمندیم ،سایت را باز میکنیم و به صفحه اصلی نگاه میکنیم حالا از بالای سایت یکایک قسمتها را بررسی میکنیم برای مثال لوگوی سایت که یک عکس است مطمئن میشویم که توضیحات تصویر برایش وارد شده باشد همچنین برای تمامی عکس های سایت ، سپس به سراغ منو ها میرویم تا ببینیم از چه چیدمانی برخوردارند و آیا توضیحات متای خوبی دارند یا خیر ، همینطور ادامه میدهیم تا پایین سایت و تمام موارد را چک کرده و یادداشت مینماییم بعد از آن به سراغ مطالب سایت میرویم تا ببینیم از چه کیفیتی برخوردارند و باز هم یادداشت برداری و بعد از اینها به سراغ مدیریت سایت میرویم و با توجه به سیستم مدیریت محتوای سایت کارهایی را که لازم است از جمله افزونه های لازم برای سئو ، نحوه ی نمایش و ساخت لینک ها ، سیستم ذخیره ساز و کش وب سایت ، نقشه وب سایت و بسیاری عوامل دیگر را چک کرده و یادداشت مینماییم . بررسی کلمات کلیدی وب سایت هم که مهمترین عامل است را به صورت جداگانه و با حوصله ی بیشتر انحام میدهیم.

حال باید به سراغ مرتب کردن و اولیت بندی یادداشت ها که همان کارهای سئوی داخلی سایت یا بهتر بگویم on page seo برویم . سئوی داخلی چیست ؟

سئو درون صفحه یا (On Page SEO)

بهینه سازی تمامی محتویات وب سایت شما مانند متن، تصویر، لینک های داخلی و خارجی ، چند رسانه ای ها ، کلمات کلیدی و تمام مواردی که در بالا ذکر کردیم و به طور کلی هر چیزی که در سایت خود بارگذاری می‌کنید را سئوی درون صفحه میگویند .سئوی درون صفحه ممکن است وقت بسیار زیادی بگیرد اما ساده ترین و در دسترس ترین راه است چون کاملا اختیارش با شماست و به آن درسترسی کامل دارید.

حال که تمامی موارد بالا و بسیاری دیگر که در حوصله ی این گفتار نمیگنجد را انجام دادیم به بخش بعدی سئو وارد میشویم.

سئو بیرون صفحه یا (Off Page SEO)

شامل تمام تنظیمات ، تلاش و بهینه سازی هایی است که در خارج از وب سایت شما انجام می‌شود مانند لینک سازی خارجی ( لینک ها ا پیوندهایی که از سایت های دیگر به صفحات سایت شما اشاره میکند ) و یا تنظیماتی که میتوان در وبمستر تولز گوگل ( google webmaster tools ) برای بهبود جایگاه سایت انجام داد و حتی تست سرعت سایت و عیب یابی های احتمالی .

توجه : تمامی تغییرات ریز و درشتی که شما در محتویات سایت خود ایجاد می‌نمایید در نتایج جستجو و رتبه بندی سایت شما تاثیر گذار است . بنابراین خیلی مهم است که روش SEO On Page بدرستی قبل از روش SEO Off Page انجام شود.

این شرح حال بسیار کوتاهی از سئوی یک وب سایت به زبان ساده بود البته این موضوع رو فراموش نکنید که سئو ، کار ساده ای نیست و نیاز به تخصص دارد و رعایت نکردن برخی نکات میتواند صدمات بسیار شدیدی را به رتبه سایت بزند و حتی سایت شما را از گردونه خارج کند که در اصلاح به پنالتی کردن سایت توسط گوگل یا عمان گوگل پنالتی معروف است.

خواهشا قبل از اینکه به هر کاری دست بزنید با متخصصین دیتادیزاین تماس بگرید با کمال میل به شما مشاوره تلفنی میدهیم.

در نهایت اگر شما هم مانند مشتریان سئو دیتادیزاین میخواهید سایتتان را به جهانیان معرفی کنید و جایگاه ها و صفحات اول گوگل را بدست بیاورید با ما در ازتباط باشید . موفقیت شما را تضمین میکنیم . تضمین ما مشتریان و نمونه کارهای متنوع ما در سئو میباشد. همین حالا تماس بگیرید و یا از طریق تلگرام یا واتس اپ به صورت آنلاین با ما مکاتبه کنید.

موتورهای جستجو با بروزرسانی های مداوم الگوریتم هایشان این نکته را به متخصصین سئو گوش زد میکنند که باید اطلاعات خود را بروز کنید ، به همین دلیل است که سئو یک فرآیند حرفه ای و با ریزه کاریهای زیاد میباشد و همینطور به صبر بالا جهت نتیجه گرفتن نیاز دارد.

متخصصین سئو همیشه به دنبال یافتن الگوریتم‌های جدید گوگل هستند تا راز و کار این غول جستجوگر را بهتر از پیش درک کنند و با استفاده از این دانش رتبه سایت خود و مشتریان را بالا ببرند.

فکر نمیکنم کسی کاملا رمز و راز این الگوریتم‌ها را یافته باشد اما برای سئوکاری که سال‌ها در این حرفه فعالیت داشته ، کار کردن با ناشناخته‌ها به عادت تبدیل شده است و به قول معروف فوت و فن کار را میداند و جسارت لازم را برای اجرا و تست دارد !!!!!!!!!!.